W sylwestrowy wieczór o godz. 20:00 największe przeboje światowego jazzu wykonają Szczecin Philharmonic Big Band oraz wyjątkowi goście. Występ będzie można obejrzeć na platformie www.livefilharmonia.szczecin.pl.

 

spbb-sylwester-anim-v2.jpg

W ostatni wieczór roku Filharmonia w Szczecinie, której działalność od września 2020 roku wspiera spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, proponuje udział w wyjątkowym koncercie online. Muzycy Szczecin Philharmonic Big Band, którzy na co dzień grają muzykę klasyczną, zmierzą się z nieco lżejszym, bo jazzowym repertuarem. Jestem przekonana, że będzie to doskonałe muzyczne zakończenie roku. Mamy nadzieję, że kolejne koncerty sezonu artystycznego 2020/2021 odbędą się już na salach koncertowych z udziałem publiczności - mówi Wioletta Czemiel-Grzybowska, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Zespół Szczecin Philharmonic Big Band istnieje od trzech lat. Powstał z inicjatywy Igora Puszkara, puzonisty Orkiestry Symfonicznej Filharmonii w Szczecinie. Bywalcy Filharmonii znają muzyków z żywiołowych i pełnych temperamentu koncertów. W tym roku, dzięki transmisji online, koncert będzie dostępny dla znacznie szerszej publiczności.

W ramach trwającej od czterech miesięcy współpracy PGE GiEK z Filharmonią w Szczecinie odbyły się cztery koncerty: Inauguracja sezonu/BRAHMS/BEETHOWEN 250 (na żywo), Einaudi/Divenire - koncert w ramach Music Design.Form.Festival (na żywo i online), Pieśni Wisława z Rugii (online), a także koncert dla dzieci „Walerianowe kropelki” (online). Uczestniczyło w nich łącznie około 20 000 słuchaczy.

W 2020 roku PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna wsparła również projekt Filharmonii Opolskiej pt. „Maliszewski odkodowany”.

Grupa PGE jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych mecenasów kultury wysokiej w Polsce. Spółki z Grupy wspierają łącznie 11 filharmonii w regionach, gdzie prowadzą swoją działalność.

zedolnaodra_site