Gryfiński Dom Kultury jest jednym z najważniejszych ośrodków kultury w okolicy Elektrowni Dolna, a organizowane przez niego atrakcje cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta i okolic. Dzięki kontynuacji sponsoringu PGE GiEK, Gryfiński Dom Kultury może organizować na najwyższym poziomie wydarzenia, które wpisują się w program działań kulturalnych miasta.

„Spółka PGE GiEK, do której należy Elektrownia Dolna Odra, od lat z dumą wspiera Gryfiński Dom Kultury. Jesteśmy przekonani, że nasze wsparcie przyczyni się do dalszego rozwoju kultury w regionie i umożliwi mieszkańcom Gryfina i okolic uczestnictwo w bogatej ofercie wydarzeń artystycznych i sportowych organizowanych przez ośrodek” – podkreśla Sylwester Chruszcz, dyrektor Elektrowni Dolna Odra.

W ramach sponsoringu dla Gryfińskiego Domu Kultury, wsparciem finansowym objęte zostały m.in. Dni Gryfina, Gryfiński Dzień Dziecka, XII Festiwal Twórczości Ludowej w Bartkowie oraz Mikołajki na Placu Barnima I w Gryfinie. Wsparcie obejmie również projekty turystyczno-krajobrazowe oraz zawody na orientację, w tym 48. Rajd Parasolowy, 19. Jesienną Imprezę na Orientację, wycieczkę „Poznajemy województwo zachodniopomorskie” oraz 17. Zawody na Orientację o Puchar Dyrektora Gryfińskiego Domu Kultury.

Więcej informacji o wydarzeniach organizowanych przez Gryfiński Dom Kultury można znaleźć na stronie internetowej ośrodka.

zedolnaodra_site