Nasza spółka uczestniczy w promowaniu aktywnego trybu życia oraz kultury fizycznej. Wspieramy młodych sportowców, a także kibicujemy sportowcom z niepełnosprawnościami, których zaangażowanie i wola walki są godne podziwu – powiedział Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE GiEK.

Mistrzostwa rozegrano na początku października. Był to drugi z trzech turniejów Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej na Siedząco. Piłka siatkowa na siedząco powstała z połączenia dwóch gier: niemieckiego sitzballu oraz siatkówki. Z czasem przekształciła się w sport, który wszedł w skład dyscyplin paraolimpijskich. Obecnie dyscyplina ta uprawiana jest w ponad 60 krajach.

Doświadczamy niemal każdego dnia, jak sport wpływa na ludzi – dążenie do celu, przełamywanie barier i własnych słabości, to tylko niektóre z aspektów, którymi sport niepełnosprawnych nas inspiruje. Piłka siatkowa na siedząco to wyjątkowa dyscyplina, będąca dowodem na to, że niezależnie od ograniczeń, wszyscy możemy dzięki sportowi rozwijać w sobie to co najlepsze: systematyczność, zaangażowanie w trening, specjalistyczne umiejętności, chęć zwycięstwa, osiąganie mistrzostwa w danej dziedzinie czy wreszcie wrażliwość, empatię i umiejętność wyciągania wniosków z porażek – powiedział Tomasz Kaźmierczak, prezes zarządu KSI START Szczecin.

Klub Sportowy Inwalidów „START” Szczecin prowadzi działalność na rzecz osób z niepełnosprawnościami od 1983 roku w zakresie rehabilitacji społecznej poprzez usprawnianie ruchem, tj. sport, rekreację i rehabilitację ruchową. Prowadzi całoroczne zajęcia sportowe w 12 sekcjach sportowych takich jak: lekkoatletyka, wioślarstwo, kolarstwo, pływanie, tenis stołowy, tenis ziemny na wózkach, taniec towarzyski na wózkach, piłka siatkowa na siedząco, boccia, strzelectwo sportowe, koszykówka na wózkach oraz sekcja ogólnorozwojowa. Ponadto organizuje zawody sportowe rangi międzynarodowej, ogólnopolskiej, a także zawody integracyjne oraz obozy sportowe, zgrupowania i warsztaty.

zedolnaodra_site