orp-kaszub.jpg

Zakres prac remontowych obejmował remont prądnic, silników prądu zmiennego, w tym człony zasilania. Po zakończeniu prac remontowych wykonano pomiary podzespołów członu zasilania oraz przeprowadzono diagnostykę na stacji prób.

Współpraca z Polską Marynarką Wojenną, jaką nawiązaliśmy w ramach tego projektu, pozwoliła nam wykorzystać wieloletnie doświadczenie i fachowość energetyków z Elektrowni Dolna Odra – zaznacza Sylwester Chruszcz, dyrektor Elektrowni Dolna Odra.

Wyremontowana jednostka ORP Kaszub przeznaczona jest do poszukiwania i zwalczania okrętów podwodnych przeciwnika zarówno samodzielnie, jak i w składzie zespołu oraz przy współpracy ze śmigłowcami i samolotami. Może ochraniać zespoły okrętów desantowych, transportowych i innych oraz pełnić dalekie i bliskie dozory. Przystosowana jest do działania w warunkach hydrometeorologicznych Morza Bałtyckiego i Morza Północnego z możliwością pływania w pokruszonym lodzie i za lodołamaczem. Wspólnie z fregatami rakietowymi typu OHP tworzy trzon sił Zwalczania Okrętów Podwodnych.

zedolnaodra_site