Nasze oddziały

W sobotę, 5 października mieszkańcy Gryfina i okolic podczas zwiedzania Elektrowni Dolna Odra w Nowym Czarnowie mogli zapoznać się z procesem produkcji energii elektrycznej i ciepła oraz zobaczyć od środka ten jeden z największych zakładów w regionie. Zwiedzanie rozpoczęło się o godz. 9 i trwało do godzin popołudniowych. Na teren zakładu chętnych, w grupach po 20 osób, wprowadzali wyznaczeni, spośród kadry oddziału przewodnicy. Dzięki prezentacji komputerowej, zwiedzający mogli w łatwy sposób przyswoić podstawową wiedzę z energetyki oraz zostali przeszkoleni z podstawowych zasad BHP. Następnie mogli zobaczyć z bliska kluczowe urządzenia i instalacje energetyczne, min. kotły parowe, turbiny, generatory, wymienniki ciepłownicze czy nastawnie blokowe. Trasa była tak zaplanowana, żeby zwiedzający mogli obejrzeć najciekawsze miejsca i obiekty w Elektrowni, z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa. Obejrzeć największą elektrownię konwencjonalną na pomorzu zachodnim przyjeżdżali nie tylko mieszkańcy Gryfina, ale także grupy zorganizowane m.in. podopieczni Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym oraz uczniowie gimnazjum z wychowawcami. Elektrownię Dolna Odra zwiedziło około 150 osób.

- Jednym z ostatnich  punktów obchodów dnia energetyka są dni otwarte. Uważam, jak wielu moich kolegów, dyrektorów, że takie dni otwarte zbliżają nas do naszych klientów, którzy choć w większości są naszymi pośrednimi klientami, chętnie zwiedzają nasze zakłady wytwórcze, których poznanie i zrozumienie wpływa na wizerunek całej spółki, całej Grupy - mówi Dyrektor Oddziału Wojciech Dobrak.

Dwa tygodnie później, czyli 19 października drzwi kolejnych elektrowni zostały otwarte dla zwiedzających. Zwiedzanie w Elektrowni Pomorzany rozpoczęło się o godzinie 9 i trwało do godziny 11, a następnie od godziny 12:30 było kontynuowane w Elektrowni Szczecin. Głównymi punktami zwiedzania Elektrowni Pomorzany były zmodernizowane nastawnie bloku A i B oraz dach elektrowni, z którego rozciąga się widok na panoramę miasta Szczecin. Najciekawszą atrakcją Elektrowni Szczecin okazał się nowoczesny kocioł na biomasę, produkujący 100 % energii z OZE (Odnawialnych Źródeł Energii).  Chętnych na poznanie szczecińskich elektrowni również nie brakowało.

zedolnaodra_site