Najdłuższe tradycje ma Festiwal Nauk Ścisłych. Celem jego organizacji jest uświadomienie uczniom ogromnej roli elektryczności w życiu codziennym, potrzeby zrównoważonego wykorzystania energii, dbania o środowisko, zapoznanie z historią i działalnością Zespołu Elektrowni Dolna Odra oraz jego znaczeniem dla mieszkańców, poznanie odnawialnych i nieodnawialnych źródeł energii elektrycznej. W ramach projektu odbyły się konkursy plastyczne, fotograficzne i teoretyczne.

Festyn Rodzinny to piknik przygotowywany co roku przez nauczycieli, uczniówi rodziców. Edukacyjno-sportowo forma wydarzenia cieszy się w Gryfinie sporym zainteresowaniem. Odbywa się bowiem w wiosenną sobotę, przyciągając do szkoły całe rodziny uczniów, którzy na scenie prezentują swoje umiejętności artystyczne. Pozyskane podczas festynu środki przeznaczane są na potrzeby szkoły.

Celem organizacji Dni Chemika było przybliżenie dzieciom świata nauki i zrozumienie przez nie wielu zjawisk i praw przyrody poprzez bezpieczne przeprowadzenie doświadczeńz użyciem prostego sprzętu laboratoryjnego i podstawowych substancji stosowanych na co dzień. Starsi uczniowie przygotowali dla młodszych szereg ciekawych doświadczeń chemiczno-fizycznych.

ZEDO jest partnerem Zespołu Szkół i wspiera inicjatywy placówki już od kilku lat.

zedolnaodra_site