W wydarzeniu zorganizowanym w szczecińskiej Netto Arenie wzięło udział ponad 80 wystawców z całego województwa zachodniopomorskiego. Zainteresowani mogli zapoznać się z ofertami szkół policealnych, zawodowych i technicznych oraz przedsiębiorstw z branży chemicznej, medycznej, budowlanej, metalowej, logistycznej, energetycznej, informatycznej, usługowej, jak również morskiej i śródlądowej.

– Widzę olbrzymią potrzebę pozyskania nowych pracowników w najbliższym czasie. Do roku 2025 powstanie duża luka pokoleniowa, dlatego też, już teraz musimy myśleć jak temu zaradzićpowiedział Norbert Grudzień, dyrektor Zespołu Elektrowni Dolna Odra.

– Targi edukacyjne to dobre miejsce na poszukiwanie nowych pracowników, ale również na wymianę doświadczeń pomiędzy przedsiębiorstwami. Przede wszystkim, wydarzenie skierowane jest do młodych ludzi, którzy mając w jednym miejscu wiele branż, wielu potencjalnych przyszłych pracodawców,  mogą wybrać to, co ich najbardziej interesuje. Dzisiaj na pewno nie wszyscy uczestnicy targów mają sprecyzowaną ścieżkę zawodową, ale dzięki takim inicjatywom Ci niezdecydowani mogą naocznie poznać specyfikę danego miejsca pracy oraz porozmawiać z pracownikami na poszczególnych stoiskach. Bez wątpienia może się to przełożyć na wybór konkretnej ścieżki edukacyjnej, przygotowującej młodą osobę do pracy w konkretnym przedsiębiorstwiedodał Jacek Śniegowski, dyrektor techniczny Zespołu Elektrowni Dolna Odra.

 

Na „energetycznym” stoisku zaprezentowanym przez Oddział ZEDO oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Gryfinie, z którym oddział ma podpisaną umowę o współpracy, można było zapoznać się z multimedialnymi prezentacjami opisującymi działalność elektrowni z oddziału. Ponadto, dużym zainteresowaniem cieszyły się rowery, które podczas pedałowania produkowały energię oraz podświetlały żarówki. Wydział Diagnostyki Kontroli Technicznej zaprezentował swój sprzęt m.in. kamerę termowizyjną, dzięki której można dotrzeć do trudno dostępnych miejsc i przyśpieszyć proces usuwania ewentualnych usterek.

Tegoroczne targi edukacyjne są trzecią edycją Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych. Wydarzenie zorganizowało Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty.

 

zedolnaodra_site