Akcja „Lasy pełne energii” kierowana jest przede wszystkim do społeczności lokalnych, a także do pracowników spółek Grupy PGE oraz ich rodzin. Akcja wspiera budowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Wpisuje się również w ideę „zielonego biura” PGE, zgodnie z którą pracownicy spółek PGE starają się rozsądnie zarządzać zasobami niezbędnymi do pracy w siedzibach spółek, na przykład papierem. Sadząc „lasy pełne energii” pracownicy Grupy Kapitałowej PGE wraz z lokalnymi społecznościami w całym kraju aktywnie uczestniczą w obchodach Światowego Dnia Ziemi, który przypada na 22 dzień kwietnia. Podczas tegorocznej, trwającej przez cały kwiecień akcji, pracownicy Grupy Kapitałowej PGE wraz z rodzinami oraz lokalnymi społecznościami planują posadzenie łącznie 100 tysięcy drzew, aby uczcić w ten sposób 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Inicjatywa sadzenia drzewek będzie połączeniem dwóch akcji: „Puszcza Bukowa łączy Pokolenia” organizowanej przez Nadleśnictwo Gryfino z akcją „Lasy pełne energii” – projektu z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu realizowanego w Grupie Kapitałowej PGE.  – Cieszy fakt, że nasza spółka może w takiej akcji uczestniczyć. Społeczna odpowiedzialność biznesu to ważny element codziennej pracy naszych oddziałów. Chciałbym podkreślić, że nie jest to tylko budowanie pozytywnego wizerunku firmy, ale znacznie więcej. To przede wszystkim wyraz rosnącej świadomości na temat roli, jaką odgrywamy będąc partnerem lokalnej społeczności. Są to nie tylko działania ukierunkowane na ludzi, ale także na środowisko naturalne. Sadzenie drzew to jeden z wielu projektów, w którym PGE GiEK ma zaszczyt uczestniczyć – mówi Sławomir Zawada prezes zarządu PGE GiEK.   

Gryfińskie sadzenie lasu, realizowane w ramach akcji „Lasy pełne energii”, jest inicjatywą wspierającą budowanie postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży. Przy wspólnej pracy uczniowie będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o przyrodzie Puszczy Bukowej. Na uczestników spotkania będzie czekać wiele ciekawych atrakcji przygotowanych przez pracowników gryfińskiego nadleśnictwa.

Szczegóły organizacyjne dostępne są na stronie internetowej Nadleśnictwa Gryfino.

zedolnaodra_site