• PGE GiEK: Święto energetyków w Zespole Elektrowni Dolna Odra

  04.09.2020

  Obchody Dnia Energetyka w Zespole Elektrowni Dolna Odra, oddziale spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, odbyły się tradycyjnie w pierwszy piątek września w Elektrowni Dolna Odra. Podczas akademii uhonorowano zasłużonych pracowników odznaczeniami branżowymi i państwowymi.

  Więcej
 • Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna wspiera Filharmonię im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

  01.09.2020

  Do końca 2020 roku mecenat nad wydarzeniami artystycznymi w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie będzie sprawować spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

  Więcej
 • Elektrownia Dolna Odra w #GaszynChallenge

  03.08.2020

  Elektrownia spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE podjęła wyzwanie i dla chłopca chorego na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej Gaszyn Challenge.

  Więcej
 • PGE GiEK z umową na budowę układu wyprowadzenia mocy z nowych bloków gazowych w Elektrowni Dolna Odra

  13.07.2020

  Umowa pomiędzy spółką PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, a firmą SPIE Elbud Gdańsk została podpisana 8 lipca 2020 r. Kontrakt o wartości blisko 54 milionów złotych netto obejmuje budowę w formule „pod klucz” układu wyprowadzenia mocy do sieci elektroenergetycznej KSE wraz z układem zasilania rezerwowego nowo budowanych bloków gazowo-parowych o  łącznej mocy ok. 1400 MW.

  Więcej
 • Elektrownia Dolna Odra z PGE GiEK już w przyszłym roku będzie produkować energię słoneczną

  18.06.2020

  Na terenie Elektrowni Dolna Odra, należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, już w roku 2021 powstaną dwie instalacje fotowoltaiczne o mocy do 1 MW każda. Na początku czerwca oddział uzyskał decyzję o pozwoleniu na budowę dla realizacji tej inwestycji.

  Więcej
 • Pracownicy Zespołu Elektrowni Dolna Odra włączają się w ogólnopolską kampanię PGE „Polskie – kupuję to!”

  15.06.2020

  Kampania społeczna PGE Polskiej Grupy Energetycznej „Polskie – kupuję to!” zachęca  Polaków do kupowania krajowych produktów i usług. Akcję zainicjowali pracownicy PGE,a Grupa zdecydowała się ją wesprzeć i nadać jej ogólnopolski wymiar. Do Grupy PGE należy m.in. Zespół Elektrowni Dolna Odra  i jej pracownicy również aktywnie włączają się w akcję.

  Więcej
 • Komunikat

  12.06.2020

  W związku z rozruchem bloku nr 6 i przewidzianym dmuchaniem rurociągów kotła w Elektrowni Dolna Odra, między 15 a 18 czerwca w godzinach 8:00 a 21:00 mogą nastąpić przekroczenia norm emisji hałasu.

  Za niedogodności przepraszamy.

  Więcej
 • Polsko-niemiecka rodzina sokołów wędrownych w Elektrowni Dolna Odra

  29.05.2020

  Od 16 lat gniazdo na kominie Elektrowni Dolna Odra, należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, systematycznie zasiedlane jest przez sokoły wędrowne. Niedawno para sokołów wędrownych, z których samiec ma polski rodowód a samica pochodzi z Niemiec, doczekała się pary młodych. 22 maja sokolnicy ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół” odwiedzili gniazdo oraz zaobrączkowali dwa, czterotygodniowe sokole maluchy.

  Więcej
 • Zespół Elektrowni Dolna Odra funkcjonuje bez zakłóceń

  19.05.2020

  Aby zapewnić ochronę swoim pracownikom w czasie trwającej epidemii Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra zakupił ponad 180 tys. maseczek ochronnych, prawie 130 tysięcy par rękawiczek, 2 tysiące kombinezonów i prawie 6 tys. litrów płynu do dezynfekcji powierzchni oraz rąk. O tym, jak radzi sobie z obecną sytuacją jeden z największych zakładów w regionie mówi Piotr Litwin – dyrektor oddziału.

  Więcej
 • Elektrownia Dolna Odra dostosowuje bloki do unijnych wymagań

  11.05.2020

  PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółka z Grupy PGE, bez zakłóceń prowadzi swoje projekty inwestycyjne. W Elektrowni Dolna Odra trwa realizacja projektu „Dostosowanie bloków nr 5 – 8 w Elektrowni Dolna Odra do wymagań konkluzji BAT”. 8 maja rozpoczęła się modernizacja bloku nr 7.

  Więcej

Nasze oddziały

zedolnaodra_site