• Jacek Kaczorowski prezesem Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie

  13.06.2024

  Jacek Kaczorowski, Prezes Zarządu spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, został powołany na stanowisko prezesa zarządu Towarzystwa Gospodarczego Polskie Elektrownie, zrzeszającego największych wytwórców energii elektrycznej w Polsce.

  Więcej
 • Dwie młode samiczki sokoła wędrownego z Elektrowni Dolna Odra dostały swoje obrączki

  21.05.2024

  W połowie maja sokolnicy ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół” z Włocławka zaobrączkowali dwie młode samiczki sokoła wędrownego, które wykluły się w gnieździe znajdującym się na kominie Elektrowni Dolna Odra, należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

  Więcej
 • Nowy „Las Pełen Energii” w lokalizacji Elektrowni Dolna Odra

  15.04.2024

  Elektrownia Dolna Odra, należąca do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, wzięła udział w 24. edycji akcji „Lasy Pełne Energii”. Pracownicy elektrowni we współpracy z Nadleśnictwem Gryfino, 12 kwietnia br. posadzili ok. 3000 nowych drzew. W akcji wzięli także udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich w Gryfinie oraz zawodnicy z klubu piłki ręcznej PGE KPR Gryfino.

  Więcej
 • 50 lat temu oddano do użytku pierwszy blok energetyczny w Elektrowni Dolna Odra

  10.04.2024

  10 kwietnia 1974 r. o godz. 6:12 przeprowadzono pierwszą synchronizację z Krajowym Systemem Elektroenergetycznym bloku nr 1 w Elektrowni Dolna Odra, oddziału spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE. Po pomyślnie przeprowadzonym ruchu próbnym i odbiorze technicznym, blok został przekazany do eksploatacji 29 kwietnia.

  Więcej
 • Elektrownie PGE GiEK ponownie z certyfikatami EMAS za najlepsze rozwiązania proekologiczne

  21.12.2023

  Elektrownia Dolna Odra i Elektrownia Opole, należące do spółki PGE GiEK z Grupy PGE, ponownie zostały wyróżnione certyfikatami EMAS, przyznawanymi podmiotom wdrażającym najlepsze rozwiązania prośrodowiskowe oraz ekoinnowacyjne, spełniającym tym samym unijne, restrykcyjne normy ekologiczne.

  Więcej
 • PGE GiEK wspiera akademie piłkarskie z powiatu gryfińskiego

  13.10.2023

  Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, do której należy Elektrownia Dolna Odra, w 2023 r. wsparła cztery akademie piłkarskie trenujące dzieci i młodzież z powiatu gryfińskiego. Przekazane środki  w całości przeznaczono na szkolenia piłkarskie oraz udział w turniejach  „Pierwsza piłka” organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej.

  Więcej
 • Kocioł nowej stacji rozruchowej przypłynął do Elektrowni Dolna Odra

  09.10.2023

  Elektrownia Dolna Odra, należąca do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, realizuje budowę stacji rozruchowej, która zwiększy elastyczność pracy elektrowni poprzez umożliwienie szybkiego uruchomienia bloków energetycznych w sytuacji ich całkowitego wyłączenia. Na plac budowy transportem rzecznym dotarł już najważniejszy element inwestycji, którym jest trzyciągowy kocioł płomienicowo-płomieniówkowy typu VITOMAX D-HS 37000.

  Więcej
 • Elektrownia Dolna Odra wsparła realizację projektu badawczego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie

  06.10.2023

  PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE kontynuuje współpracę z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie. W ramach współpracy zrealizowany zostanie projekt pn. Rozwój badawczo-dydaktycznej linii technologicznej do produkcji peletu z surowców roślinnych.

  Więcej
 • Elektrownia Dolna Odra nawiązała współpracę z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Szczecinie

  28.09.2023

  Elektrownia Dolna Odra, oddział spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE podpisała porozumienie z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej, oddziałem Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. W efekcie nawiązanej współpracy RZGW udzieli wsparcia technicznego w zakresie wykonania pomiarów hydrograficznych wraz z opracowaniem wyników przeprowadzanych w Kanale Zimnym rzeki Odry Wschodniej, należącym do Elektrowni Dolna Odra.

  Więcej
 • Święto branżowe energetyków Dolnej Odry

  08.09.2023

  8 września br. podczas uroczystej akademii w Elektrowni Dolna Odra należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, pracownicy wraz z zaproszonymi gośćmi uczcili tegoroczny Dzień Energetyka. Obchody były okazją do podsumowań dotychczasowej działalności elektrowni oraz do wręczenia odznaczeń zasłużonym pracownikom.

  Więcej

Nasze oddziały

zedolnaodra_site