• Energetycy z Elektrowni Dolna Odra świętowali Dzień Energetyka

  08.09.2021

  Tradycyjnie, w pierwszy piątek września, pracownicy Elektrownia Dolna Odra należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, obchodzili swoje branżowe święto. Podczas akademii uhonorowano zasłużonych energetyków odznaczeniami branżowymi i państwowymi.

  Więcej
 • PGE GiEK partnerem Biblioteki Publicznej w Gryfinie przy projekcie Narodowe Czytanie

  07.09.2021

  Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna wsparła Bibliotekę Publiczną w Gryfinie, która po raz kolejny przystąpiła do projektu Narodowego Czytania. Narodowe Czytanie to akcja społeczna propagująca znajomość polskiej literatury, podczas której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie, również w środkach masowego przekazu. W tym roku akcja obchodziła jubileusz dziesięciolecia.

  Więcej
 • Komunikat dotyczący zmiany nazwy Oddziału

  24.08.2021

  Więcej
 • Kolejny kamień milowy w budowie niskoemisyjnych jednostek wytwórczych PGE GiEK na Pomorzu Zachodnim

  12.08.2021

  Zakończone zostało betonowanie płyty fundamentowej turbozespołu jednego z dwóch nowo budowanych bloków gazowo-parowych w Elektrowni Dolna Odra, oddziale spółki PGE Górnictwo i Konwencjonalna z Grupy PGE. Budowa niskoemisyjnych jednostek o łącznej mocy 1340 MW jest projektem strategicznym dla polskiej gospodarki.

  Więcej
 • Przedmuchiwanie kotła w Elektrowni Dolna Odra

  15.06.2021

  Zespół Elektrowni Dolna Odra informuje, że w dniach 16-18 czerwca 2021 r. w okolicy Elektrowni Dolna Odra może nastąpić okresowy, odbiegający od warunków normalnej pracy elektrowni, wzrost poziomu hałasu.

  Więcej
 • Biznes i kultura idą w parze – PGE GiEK Mecenasem roku 2021 Filharmonii Szczecińskiej

  11.06.2021

  PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółka należąca do Grupy Kapitałowej PGE, została Mecenasem roku 2021 Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. W ramach realizowanej współpracy, pod egidą PGE GiEK, odbędą się liczne koncerty oraz inne wydarzenia, które będą miały miejsce m.in. w ramach festiwalu MDF.

  Więcej
 • Powiększyła się rodzina sokołów wędrownych z Elektrowni Dolna Odra

  01.06.2021

  W gnieździe pary sokołów wędrownych, które znajduje się na kominie Elektrowni Dolna Odra, należącej do PGE GiEK, wykluły się trzy pisklęta. Ptaki zostały już zaobrączkowane.

  Więcej
 • 11 litrów krwi od krwiodawców ZEDO

  14.04.2021

  24 dawców i prawie 11 litrów krwi – to efekt drugiej w tym roku akcji krwiodawstwa organizowanej przez klub HDK PCK „Kropelka” działający przy Zespole Elektrowni Dolna Odra, oddziale spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE.

  Więcej
 • PGE inicjatorem powstania zespołu w sprawie systemu ciepłowniczego w Szczecinie

  23.02.2021

  Z inicjatywy PGE, w Szczecinie powołany zostanie specjalny zespół, którego zadaniem będzie usprawnienie działania sieci ciepłowniczej, tak by w przyszłości zakłócenia w dostawie ciepła były dla mieszkańców jak najmniej odczuwalne. W opinii PGE powołanie interdyscyplinarnego zespołu z udziałem przedstawicieli samorządu oraz Szczecińskiej Energetyki Cieplnej - dystrybutora sieci ciepłowniczej w Szczecinie, przyniesie korzyści mieszkańcom miasta w postaci nieprzerwanych dostaw ciepła.

  Więcej
 • Drugi blok w Elektrociepłowni Pomorzany znów produkuje ciepło

  13.02.2021

  Kilkudziesięcioosobowy zespół energetyków z sukcesem zakończył w nocy prace nad przywróceniem do ruchu bloku ciepłowniczego w Elektrowni Pomorzany, który uległ zakłóceniom związanym z zamarznięciem wody wykorzystywanej do niezbędnego chłodzenia instalacji ciepłowniczej. Moc bloku będzie na bieżąco podnoszona, co w praktyce przekładać się będzie na wzrost temperatury wody u odbiorców dotkniętych ograniczeniem dostaw ciepła.

  Więcej

Nasze oddziały

zedolnaodra_site