• Elektrownia Dolna Odra nawiązała współpracę z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej w Szczecinie

  28.09.2023

  Elektrownia Dolna Odra, oddział spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE podpisała porozumienie z Regionalnym Zarządem Gospodarki Wodnej, oddziałem Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. W efekcie nawiązanej współpracy RZGW udzieli wsparcia technicznego w zakresie wykonania pomiarów hydrograficznych wraz z opracowaniem wyników przeprowadzanych w Kanale Zimnym rzeki Odry Wschodniej, należącym do Elektrowni Dolna Odra.

  Więcej
 • Święto branżowe energetyków Dolnej Odry

  08.09.2023

  8 września br. podczas uroczystej akademii w Elektrowni Dolna Odra należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, pracownicy wraz z zaproszonymi gośćmi uczcili tegoroczny Dzień Energetyka. Obchody były okazją do podsumowań dotychczasowej działalności elektrowni oraz do wręczenia odznaczeń zasłużonym pracownikom.

  Więcej
 • Elektrownia Dolna Odra uzyskała pozwolenie na budowę stacji rozruchowej

  12.07.2023

  Elektrownia Dolna Odra, należąca do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, uzyskała pozwolenie na budowę stacji rozruchowej, która zwiększy elastyczność pracy elektrowni poprzez umożliwienie szybkiego uruchomienia bloków energetycznych w sytuacji ich całkowitego wyłączenia. Inwestycja zapewni bezpieczeństwo pracy bloków energetycznych w Elektrowni Dolna Odra i zwiększy możliwość ich szybkiego reagowania na zwiększone zapotrzebowanie operatora na energię w krajowym systemie energetycznym.

  Więcej
 • Kolejna akcja krwiodawców z Elektrowni Dolna Odra i mieszkańców regionu

  23.06.2023

  29 dawców i ponad 13 litrów zebranej krwi – to efekt trzeciej w tym roku akcji krwiodawczej zorganizowanej przez klub HDK PCK „Kropelka” działający przy Elektrowni Dolna Odra, oddziale spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE.

  Więcej
 • Elektrownia Dolna Odra będzie współpracować z żołnierzami 14. Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej

  19.06.2023

  Elektrownia Dolna Odra, oddział spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE podpisała porozumienie z 14. Zachodniopomorską Brygadą Obrony Terytorialnej. W efekcie nawiązanej współpracy, żołnierze obrony terytorialnej będą mieli możliwość poznać obiekt infrastruktury energetycznej, a także odbyć szkolenie w zakresie reagowania na skutki ewentualnych klęsk żywiołowych.

  Więcej
 • Po raz kolejny powiększyła się rodzina sokołów wędrownych z Elektrowni Dolna Odra

  23.05.2023

  19 maja sokolnicy ze Stowarzyszenia na Rzecz Dzikich Zwierząt „Sokół” z Włocławka zaobrączkowali dwa młode sokoły wędrowne, które wykluły się w gnieździe znajdującym się na kominie Elektrowni Dolna Odra, należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE.

  Więcej
 • PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna kontynuuje sponsoring dla Gryfińskiego Domu Kultury

  15.05.2023

  Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, do której należy położona w Nowym Czarnowie Elektrownia Dolna Odra, kontynuuje współpracę z Gryfińskim Domem Kultury. Dzięki wsparciu finansowemu ze strony PGE GiEK, mieszkańcy miasta i okolicznych miejscowości mogą uczestniczyć w wielu wydarzeniach kulturalnych i sportowych organizowanych w regionie.

  Więcej
 • 5000 sosnowych drzewek posadzonych podczas akcji „Lasy Pełne Energii” w lokalizacji Elektrowni Dolna Odra

  20.04.2023

  Pracownicy Elektrowni Dolna Odra, należącej do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE, we współpracy z Nadleśnictwem Gryfino oraz lokalną młodzieżą szkolną posadzili w pobliżu elektrowni 5000 nowych drzew w ramach akcji „Lasy Pełne Energii”. W akcji wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Noblistów Polskich w Gryfinie oraz zawodnicy z klubu piłki ręcznej PGE KPR Gryfino.

  Więcej
 • Elektrownie PGE GiEK ponownie wyróżnione w systemie EMAS za działania prośrodowiskowe

  27.02.2023

  Elektrownia Opole oraz Elektrownia Dolna Odra należące do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE po raz kolejny zostały wyróżnione certyfikatami EMAS, które przyznawane są podmiotom wdrażającym najlepsze rozwiązania z zakresu ochrony środowiska oraz ekoinnowacji. Obecność elektrowni PGE GiEK w gronie organizacji posiadających rejestrację w systemie EMAS potwierdza, że spełniają one restrykcyjne normy z obszaru ochrony środowiska. System EMAS jest najbardziej wiarygodnym spośród obecnie funkcjonujących systemów środowiskowych w Unii Europejskiej.

  Więcej
 • Elektrownia Dolna Odra z najlepszymi w Polsce wskaźnikami dyspozycyjności i awaryjności w 2022 r.

  14.02.2023

  Elektrownia Dolna Odra należąca do spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE uznana została przez Agencję Rynku Energii za najbardziej dyspozycyjną i najmniej awaryjną spośród wszystkich elektrowni w Polsce z blokami energetycznymi o mocach 200–299,9 MW na węgiel kamienny.

  Więcej

Nasze oddziały

zedolnaodra_site